Naujausios žinutės Jums!


Carletti Doric Alyvuogių aliejus 0,75 l

Carletti Doric Alyvuogių aliejus 0,75 l

ItalijaPakuotė
Stiklinė
Laikymo sąlygos
Laikyti vėsioje ir tamsioje vietoje.
Tūris
0,75 l

Apie produktą

Pirmojo šalto spaudimo ypač grynas alyvuogių aliejus, spaustas iš rankomis surinktų ir tinkamai prinokusių MORAIOLO alyvuogių Umbrios regione, naudojant tradicinį aliejaus spaudimo metodą – alyvuogės malamos Sardinijos granito girnomis ir spaudžiamos hidrauliniais presais.

ANTICO FRANTOIO CARLETTI ŪKIS

Antico Frantoio Carletti - vienas iš seniausių  malūnų Italijoje, Campello sul Clitunno miestelyje, Umbrijos centre, spaudžiantis aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų jau nuo 17 a. antros pusės.  Carletti šeima plečia savo nuosavybę tarp gražių Asyžiaus, Foligno ir Spoleto miestelių kalvų kur kraštovaizdyje dominuoja alyvmedis. Aliejus gaminamas iš kartos į kartą perduodamu senoviniu būdu, atrenkant geriausias alyvuoges , kas užtikrina aliejaus autientiškumą ir primena pamirštus skonius ir kvapus. 

REGIONAS

Campello sul Clitunno garsėja savo aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejumi. Dėka  ypatingo klimato ir dirvožemio, kas yra vienos iš svarbiausių savybių aukščiausios kokybės ypač gryno alyvuogių aliejaus gamybai.  Carletti šeimos alyvmedžiai  auga akmeninguose kalvų šlaituose, skatinančiuose vandens praėtekėjimą. Siekiant išsaugoti dirvožemį alyvmedžiai apjuosiami akmeninėmis tvorelėmis. MORAIOLO alyvmedžių rūšis dominuoja šioje srityje. Šaltas žemyninis klimatas (kuris neleidžia veistis alyvmedžių muselėms), dirvožemio ir auginimo metodai (nepurškiama  pesticidais),leidžia pasiekti nepakartojamą alyvuogių aliejaus kokybę.

ALYVUOGIŲ DERLIAUS NUĖMIMAS

Alyvuogių derlius prasideda spalio viduryje ir tęsiasi iki pat gruodžio mėnesio pabaigos. Alyvuogės renkamos tik rankomis, su specialiais maišeliais ant pečių juostos, taip išvengiant kontakto su žeme ar mechaninėmis priemonėmis, kurios gali sužaloti vaisius. Renkami tik tinkamai prinokę geriausi vaisiai. Šis alyvuogių rinkimo metodas yra brangus, bet būtinas, siekiant gauti kvapnų aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejų.

ALYVUOGIŲ LAIKYMAS

Alyvuogės yra renkami į vėdinamas plastikines dėžes, sandėliuojamos atokiai nuo šilumos šaltinių ir perdirbamos per 24 valandas nuo surinkimo. Tai daroma siekiant užtikrinti, kad alyvuogės nesifermentuotų  anaerobiškai, dėl ko jos gali perkaisti ir netgi atsirasti pelėsiai.

GAMYBOS PROCESAS

Alyvuogių aliejaus ekstrakcija vykdoma dviejų Sardinijos granito girnų pagalba,spaudžiant gautą alyvuogių masę hidrauliniais presais ir galiausiai separuojant (atskiriant vandenį nuo aliejaus). Šio proceso rezultatas -  pirmojo  šaltojo spaudimo ypač tyras alyvuogių aliejus ("First cold pressing" extra virgin olive oil), kadang spaudžiamo aliejaus temperatūra neviršija aplinkos temperatūros.

Susmulkinus alyvuoges girnomis, gauta alyvuogių masė paskleidžiama ant apskritų diafragmų vadinamų "presavimo kilimėliais". Diafragms patalpinamos viena virš kitos į didelį stulpą, kuris yra presuojamas presais. Tuomet gautas augalinis vanduo ir alyvuogių aliejus separatoriumi atskiriami. Aliejus papildomai nėra filtruojamas, tik paliekamas, kad natūraliai nusistovėtų nuosėdos ir tuomet nupilamas.

Alyvuogių aliejaus kiekis kiekvienais metais gali ženkliai skirtis – išspaudžiama nuo maždaug 8-9 kg iki 20-22kg aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejaus iš 100 kg surinktų alyvuogių. Skirtumai yra dėl kelių veiksnių: saulės poveikio alyvmedžiams, vandens prieinamumo vegetacijos metu ir surinkimo laiko.

Aliejus sandėliuojamas nerūdijančio plieno talpyklose, kurios padeda sumažinti oksidacijos riziką. Aliejus pilstomas į butelius tik gavus užsakymą, tuo garantuojant aliejaus šviežumą ir kokybę.

Tiekėjas

Sraigė ir varlė UAB, Ežero g. 2F, Antežeriai, Vilnius, Lietuva

2199
Šios prekės prekyba internetu laikinai negalima